PD3Z284C15-7
- Артикул производителя:
- PD3Z284C15-7
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 15V 500MW POWERDI323
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 10.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 15 V