BZT52-B39J
Артикул производителя:
BZT52-B39J
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER 39V 590MW SOD123
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 27.3 V
Impedance (Max) (Zzt) :
75 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
590 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±2.05%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
39 V