BZG03C150-HM3-08
Артикул производителя:
BZG03C150-HM3-08
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 110 V
Impedance (Max) (Zzt) :
300 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Max :
1.25 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
150 V