BZG05C43-M3-08
- Артикул производителя:
- BZG05C43-M3-08
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 43V 1.25W DO214AC
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 33 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 50 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Max :
- 1.25 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMA)
- Tolerance :
- ±6.98%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 43 V