1PGSMA200Z R3G
- Артикул производителя:
- 1PGSMA200Z R3G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 200V 1.25W DO214AC
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 152 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 1.5 kOhms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Max :
- 1.25 W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMA)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 200 V