1N5956BG
- Артикул производителя:
- 1N5956BG
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 200V 3W AXIAL
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 152 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 1.2 kOhms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Power - Max :
- 3 W
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 200 V