BZT52C18
- Артикул производителя:
- BZT52C18
- Производитель/Бренд:
- Yangjie Technology
- Краткое описание:
- ZENER DIODE 18V 0.5W SOD-123
- Производитель :
- Yangjie Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 12.6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 45 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±6.39%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 18 V