BZV55C33
- Артикул производителя:
- BZV55C33
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 33V DO213AA
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 23.1 V
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- DO-213AA (Glass)
- Supplier Device Package :
- DO-213AA
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 33 V