1PGSMA180Z R3G
Артикул производителя:
1PGSMA180Z R3G
Производитель/Бренд:
Taiwan Semiconductor Corporation
Краткое описание:
DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC
Производитель :
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 136.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
1.2 kOhms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Max :
1.25 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
180 V