1N5917BRLG
- Артикул производителя:
- 1N5917BRLG
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.7V 3W AXIAL
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 1.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 5 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Power - Max :
- 3 W
- Supplier Device Package :
- Axial
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.7 V