1N5953BRLG
- Артикул производителя:
- 1N5953BRLG
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 150V 3W AXIAL
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 114 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 600 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Power - Max :
- 3 W
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 150 V