BZX884S-B3V9YL
Артикул производителя:
BZX884S-B3V9YL
Краткое описание:
DIODE ZENER 3.9V 365MW 2DFN
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
365 mW
Tolerance :
±2.05%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.9 V