FDZT40RB7.5
- Артикул производителя:
- FDZT40RB7.5
- Производитель/Бренд:
- Kionix Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 7.5V 100MW SMD0402
- Производитель :
- Kionix Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 4 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 01005 (0402 Metric)
- Power - Max :
- 100 mW
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMD0402
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 7.5 V