GDZ7V5LP3-7
- Артикул производителя:
- GDZ7V5LP3-7
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 7.5V 250MW 2DFN
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 4 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power - Max :
- 250 mW
- Supplier Device Package :
- X3-DFN0603-2
- Tolerance :
- ±5.23%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 7.5 V