PLZ18C-G3/H
Артикул производителя:
PLZ18C-G3/H
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
DIODE ZENER 18V 500MW DO219AC
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 13 V
Impedance (Max) (Zzt) :
23 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
DO-219AC
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AC (microSMF)
Tolerance :
±3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
800 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
18 V