1PGSMA160Z R3G
- Артикул производителя:
- 1PGSMA160Z R3G
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 160V 1.25W DO214AC
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 121.6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 1.1 kOhms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.25 W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 160 V