BZX84C5V1T-7-F
Артикул производителя:
BZX84C5V1T-7-F
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
DIODE ZENER 5.1V 150MW SOT523
Производитель :
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOT-523
Power - Max :
150 mW
Supplier Device Package :
SOT-523
Tolerance :
±5.88%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V