BZX84C2V7T-7-F
Артикул производителя:
BZX84C2V7T-7-F
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
DIODE ZENER 2.7V 150MW SOT523
Производитель :
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOT-523
Power - Max :
150 mW
Supplier Device Package :
SOT-523
Tolerance :
±7.41%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.7 V