BZV55C5V6
- Артикул производителя:
- BZV55C5V6
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.6V DO213AA
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case :
- DO-213AA (Glass)
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-213AA
- Tolerance :
- ±7%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.6 V