EDZVT2R2.2B
- Артикул производителя:
- EDZVT2R2.2B
- Краткое описание:
- 150MW 2.2V, SOD-523, ZENER DIODE
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 120 µA @ 700 mV
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 150 mW
- Tolerance :
- ±4.32%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.2 V