BZX8850S-C9V1-QYL
Артикул производителя:
BZX8850S-C9V1-QYL
Краткое описание:
BZX8850S-C9V1-Q/SOD882BD/XSON2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 6.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Power - Max :
365 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V