BZX8850S-C2V2-QYL
- Артикул производителя:
- BZX8850S-C2V2-QYL
- Краткое описание:
- BZX8850S-C2V2-Q/SOD882BD/XSON2
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 4 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 365 mW
- Product Status :
- Active
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.2 V