SZMM3Z5V1T1GX
- Артикул производителя:
- SZMM3Z5V1T1GX
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- SZMM3Z5V1T1G/SOD323/SOD2
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 1.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V