BZX884B47L-HG3-08
- Артикул производителя:
- BZX884B47L-HG3-08
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- ZENER DIODE DFN1006-2A
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 32.9 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 170 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 0402 (1006 Metric)
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN1006-2A
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 47 V