BZT52B3V3JS-TP
- Артикул производителя:
- BZT52B3V3JS-TP
- Производитель/Бренд:
- Micro Commercial Co
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
- Производитель :
- Micro Commercial Co
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 4.5 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 89 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 3.3 V