BZX884S-C39-QYL
- Артикул производителя:
- BZX884S-C39-QYL
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- BZX884S-C39-Q/SOD882BD/XSON2
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 27.3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 130 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-882
- Power - Max :
- 365 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN1006BD-2
- Tolerance :
- ±2.05%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 39 V