BZT52C5V1Q-7-F
- Артикул производителя:
- BZT52C5V1Q-7-F
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- ZENER DIODE SOD123 T&R 3K
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 370 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±5.88%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V