BZV49-C15,115
- Артикул производителя:
- BZV49-C15,115
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 15V 1W SOT89
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 10.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 30 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-243AA
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-89
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 50 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 15 V