ZMY36-GS08
- Артикул производителя:
- ZMY36-GS08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 36V 1W DO213AB
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 27 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Operating Temperature :
- 175°C
- Power - Max :
- 1 W
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 36 V