ZMY12-GS18
- Артикул производителя:
- ZMY12-GS18
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 12V 1W DO213AB
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 9 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 7 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 175°C
- Package / Case :
- DO-213AB, MELF (Glass)
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-213AB
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 12 V