BZX84C4V7W-7-F
- Артикул производителя:
- BZX84C4V7W-7-F
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.7V 200MW SOT323
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 µA @ 2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 80 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 125°C
- Package / Case :
- SC-70, SOT-323
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-323
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.7 V