PLZ16C-G3/H
- Артикул производителя:
- PLZ16C-G3/H
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 16V 500MW DO219AC
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 200 nA @ 12 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 18 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 16 V