BZX84J-C6V2,115
Артикул производителя:
BZX84J-C6V2,115
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER 6.2V 550MW SOD323F
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
550 mW
Supplier Device Package :
SOD-323F
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V