BZX84C9V1W-7-F
- Артикул производителя:
- BZX84C9V1W-7-F
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 9.1V 200MW SOT323
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 125°C
- Package / Case :
- SC-70, SOT-323
- Power - Max :
- 200 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-323
- Tolerance :
- ±6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 9.1 V