BZT52C18-HE3-08
- Артикул производителя:
- BZT52C18-HE3-08
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 18V 410MW SOD123
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 14 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 18 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 410 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 18 V