EDZVT2R16B
- Артикул производителя:
- EDZVT2R16B
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 16V 150MW EMD2
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 12 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 50 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 150 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 16 V