MM3Z36VB
- Артикул производителя:
- MM3Z36VB
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 36V 200MW SOD323F
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 45 nA @ 25.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 84 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SC-90, SOD-323F
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 36 V