BZX384-B56,115
- Артикул производителя:
- BZX384-B56,115
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 56V 300MW SOD323
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 39.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 200 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 300 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 56 V