BZT52-C3V9X
- Артикул производителя:
- BZT52-C3V9X
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 3.9V 350MW SOD123
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 95 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 350 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±5.1%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 3.9 V