BZX55B16-TAP
Артикул производителя:
BZX55B16-TAP
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
DIODE ZENER 16V 500MW DO35
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 12 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-35 (DO-204AH)
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
16 V