BZV49-C5V6,115
Артикул производителя:
BZV49-C5V6,115
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER 5.6V 1W SOT89
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-243AA
Power - Max :
1 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-89
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 50 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.6 V