BZG03C30-HM3-08
- Артикул производителя:
- BZG03C30-HM3-08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 30V 1.25W DO214AC
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 22 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.25 W
- Tolerance :
- ±6.67%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 500 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 30 V