BZD27C16P-E3-08
- Артикул производителя:
- BZD27C16P-E3-08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 16V 800MW DO219AB
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 12 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 800 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 16 V