CZRF52C5V1
- Артикул производителя:
- CZRF52C5V1
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.1V 200MW 1005
- Производитель :
- Comchip Technology
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 800 mV
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1005 (2512 Metric)
- Power - Max :
- 200 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 1005/SOD-323F
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V