BZX84J-B10,115
- Артикул производителя:
- BZX84J-B10,115
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 10V 550MW SOD323F
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 200 nA @ 7 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 10 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- SC-90, SOD-323F
- Power - Max :
- 550 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 10 V