GDZ5V1B-G3-08
Артикул производителя:
GDZ5V1B-G3-08
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V