DDZ6V2BS-7
- Артикул производителя:
- DDZ6V2BS-7
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 4 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 7 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±2.54%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.2 V