BZT52C5V1-HE3-08
- Артикул производителя:
- BZT52C5V1-HE3-08
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 800 mV
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 30 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 410 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V