DDZ5V1B-7
- Артикул производителя:
- DDZ5V1B-7
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 1.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 17 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 5.1 V