TZMC6V8-GS08
- Артикул производителя:
- TZMC6V8-GS08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Operating Temperature :
- 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.8 V